Breed Results
BBz Bone Bash 10 - Golden RetrieverDate: Thursday, March 8, 2007
Puppy - Bitches | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
TIs Rock the Party | Thunder Island Kennel | Jos Harter | 1st in Class |
Redrico Lass | SunflowerStar | Alejam Zapien | 2nd in Class |
The Gold of GCK | animalover123 | Owner | 3rd in Class |
Puppy - Dogs | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
TIs Rising Thunder (WD - 4 pts.) | Thunder Island Kennel | Julie Patton | Best of Winners |
Cobalt Fire Storm | Valera | Roxanne Leatherwood | 2nd in Class |
Cobalt Morning Blue | Valera | Annee Lino | 3rd in Class |
Logan Wiley | sunshinecollies | Duane Rawley | 4th in Class |
1 to 1 1/2 Months - Bitches | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
Citrine Blue Hawaiian (WB - 4 pts.) | FyreOpal | Julie Patton | Winners Bitch |
FAF Moonstruck | Fur A Flying | Huntert Dawe | Reserve Winners Bitch |
FAF Mama Mia | Fur A Flying | Justin Moyer | 3rd in Class |
Perfect Harmony | Sheltie Hound Haven | Owner | 4th in Class |
1 to 1 1/2 Months - Dogs | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
MRs Rumble of Thunder | My Reflection | Huntert Dawe | Reserve Winners Dog |
Foxys Wild Blue Yonder | MikeOusley | June Dixon | 2nd in Class |
MRs Whats the Rush | Kykuit Kennels | Owner | 3rd in Class |
Cassius G. | Miramar22 | Veronica Sheidt | 4th in Class |
Bred by Exhibitor - Bitches | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
Callabrooks Sarabeth | Callabrook | Owner | 1st in Class |
Randolf | ying-yang | Owner | 2nd in Class |
Bred by Exhibitor - Dogs | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
Faded Cobalt | Valera | Owner | 1st in Class |
Starter Dogs - Bitches | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
~Pretzel | petvet24 | Owner | 1st in Class |
Sunny_20 | doggy201 | Owner | 2nd in Class |
Cleos Promise | cleos kennel | Owner | 3rd in Class |
Open - Bitches | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
Cobalt Conspiracy | Chaki | Jessa McKinnley | 1st in Class |
StormWarnings Deep Blue | mellogal | Ellen Schroeder | 2nd in Class |
Axion Conspiracy | Chaki | Annee Lino | 3rd in Class |
Shadow Chaos | Chaki | Roxanne Leatherwood | 4th in Class |
Open - Dogs | |||
Name | Owner | Handler | Placing |
Callabrooks Amarillo Sky | Callabrook | Justin Moyer | 1st in Class |
Mellogals Awesome Dawson | mellogal | Terri Farnum | 2nd in Class |
Bitter Blues | Valera | Robert Pouk | 3rd in Class |
Axion Theory | Chaki | Jessa McKinnley | 4th in Class |
Champions | ||||
Name | Owner | Handler | Sex | Placing |
CH TIs Party Down To-Night | Thunder Island Kennel | Maret Gentile | Dog | 3rd in Show |